7 wskazówek jak uczyć się włoskiego

Włoski z native speakerem
Przejdź do treści

7 wskazówek jak uczyć się włoskiego

Kursy włoskiego Online Warszawa Ursynów
Opublikowane według Salvatore De Bello w Metodyka · 24 Styczeń 2016
Ponieważ sam uczę się języka mieszkając już od ponad dziecięciu lat w Polsce zauważyłem, że wcale nie jest łatwo. Zdobyłem jednak pewne doświadczenie, którym chciałbym się podzielić. Włoskie przysłowie mówi „Chi sa, fa. Chi non sa, insegna” („Kto potrafi coś robić, robi to, kto nie potrafi uczy”). Poniżej podaję 7 przydatnych według mnie wskazówek jak uczyć się języka włoskiego.

1) Znajdź motywację
Przystępując do nauki języka powinieneś zastanowić się, dlaczego chcesz się uczyć: rozmowa z włoskimi przyjaciółmi, współpraca z włoską firmą, wakacyjny wyjazd czy studia we Włoszech… Bez tego „będziesz błądzić”.
2) Określ cel
Musisz sprecyzować konkretne cele nauki: np. czy Twoja znajomość języka to poznanie określonej liczby słów, czy nauczenie się określonych czasów lub zasad gramatyki itp.
3) Czytaj
Spróbuj na początek przeczytać po włosku tekst o tematyce, którą się interesujesz (artykuł z gazety, książkę, przepis itp.), nie posługując się słownikiem. Postaraj się zrozumieć jego sens, a dopiero potem sięgnij po słownik. Tu link do włoskich gazet online.


Słuchaj radia i telewizji po włosku

4) Słuchaj
Słuchaj radia i telewizji po włosku. Nie koncentruj się na pojedynczych słowach lecz próbuj „złapać sens” zagadnienia. Tu znajdziesz kilka włoskich stacji radia i telewizji.


Śpiewaj po włosku

5) Śpiewaj
Możesz również śpiewać po włosku. Włoskie piosenki łatwo „wpadają w ucho” i na pewno bez problemu będziesz mógł powtarzać i zapamiętywać słowa, a nawet całe zwroty.


6) Bądź systematyczny
Jeżeli zdecydujesz się uczyć języka, staraj się choć 5 minut – ale za to codziennie mieć – z nim kontakt. Powtarzaj regularnie nowe słówka, próbuj układać z nimi zdania.


7) Zapisz się na kurs
Zapisz się na kurs włoskiego. Z pewnością pomoże Ci to w zrozumieniu podstawowych i niezbędnych zasad gramatyki. Masz do wyboru kursy na różnych poziomach. Dodatkowo, te prowadzone przez native-speakera zmuszą Cię do szybszego oswojenia się z językiem, a może nawet do pokonania bariery w mówieniu.

Zacznij od zmiany języka w telefonie, na Facebook'u itp. na włoski! Kiedy będziesz już pewny co znaczy „destra”, a co „sinistra” ustaw GPS w języku włoskim!


Powodzenia czyli po włosku “In bocca al lupo”!

Salvatore De Bello

Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Wróć do spisu treści