Niente di speciale - James Błąd - Część 16 - Wloski blog - Nauka włoskiego Online Warszawa Ursynów

Kurs języka włoskiego
Włoski z native speakerem
Przejdź do treści

Menu główne:

Niente di speciale - James Błąd - Część 16

Nauka włoskiego Warszawa Ursynów
Opublikowany przez w James Błąd ·
Tags: nauka włoskiegotypowe błędy
James Błąd znany jest ze swojego self control. Każda pomyłka, nawet ta najbardziej absurdalna nigdy nie psuje mu humoru. Przecież to właśnie dzięki zabawnym powiedzeniom jego uczniów powstał felieton pt. „James Błąd” 🙂 .

Jednak jest pewne wyrażenie, które szczególnie go irytuje. Niektórzy uczniowie na pytanie rozpoczynające lekcję: Cosa hai fatto questo fine settimana? (Co zrobiłeś w ten weekend?) odpowiadają od niechcenia: „Niente di spezjale”. No właśnie!

Po pierwsze po włosku wymawia się Niente di speciale (nic specjalnego), gdzie „ci” wymawiamy jak w słowie „ciao” (posłuchaj błędnej i poprawnej wymowy klikając na link na dole).
Po drugie trudno uwierzyć w to, że koniec tygodnia jest zawsze taki sam i nic ciekawego się nie dzieje. Może wynika to z obaw uczniów przed mówieniem po włosku i w związku z tym kwitują wypowiedź tym właśnie „Niente di spezjale”.

Zaczynam podejrzewać, że taka odpowiedź może wyrażać podejście, nie tylko do nauki języka obcego ale również… do życia. Più entusiasmo per favore!

Dla poprawienia nastroju James Błąd proponuje włoską piosenkę zatytułowaną… Niente di speciale w wykonaniu Daniele Stefani.

Czy według Was J.B. ma racje? Skomentujcie! 🙂.

Salvatore De BelloWymowa niepoprawna „Niente di spezjale

Wymowa poprawna „Niente di speciale


Brak komentarzy


DB ITALIA Salvatore De Bello
ul. Stryjeńskich 17/29A, 02-791 Warszawa
DB ITALIA Salvatore De Bello
ul. Stryjeńskich 17/29A, 02-791 Warszawa

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego