Letnie spotkanie sympatyków bloga

Włoski z native speakerem
Przejdź do treści

Letnie spotkanie sympatyków bloga

Kursy włoskiego Online Warszawa Ursynów
Opublikowane według Hanna Szulczewska & Salvatore De Bello w Aktualności · 13 Czerwiec 2014
5:40 – pobudka i bieg, 6:50 prysznic, 7:15 lekcja hiszpańskiego – tak rozpoczął dziś swój (zwykły) dzień specjalny gość naszego wydarzenia, utwierdzając nas w przekonaniu, że i sport i nauka języka to dyscypliny długodystansowe. Kto chce zostać w nich mistrzem powinien systematycznie trenować, ale też skutecznie szukać motywacji i wiedzieć, jak mierzyć się z kryzysem, który – właściwie „spożytkowany” – może stać się szansą.

Powiązaniom nauki i sportu poświęcone było kolejne spotkanie z autorami i czytelnikami naszego bloga, zatytułowane „Nauka języka obcego jak sport długodystansowy?”. Naszym gościem specjalnym był Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz olimpijski w chodzie, najbardziej utytułowany i jeden z najwybitniejszych polskich sportowców. Ciekawie opowiadał o swoich doświadczeniach w nauce języków obcych, a jego plan dnia (który przytoczyliśmy powyżej) potwierdza, że właściwe podejście i systematyczna praktyka czyni mistrza. Gdy dodać do tego talent i osobowość naszego gościa – jest to mistrzostwo na miarę olimpijskiego złota.

Marek Tronina, organizator Maratonu Warszawskiego i redaktor naczelny magazynu „Bieganie”, mówił o tym jak pokonać sportowy kryzys, a Anna Pawłowska-Pojawa, pisząca dla tygodnika „Wprost”, autorka bloga aniabiega, opowiadała, jak odnaleźć motywację i jej nie stracić. Z kolei Adam Klein, redaktor naczelny znanego portalu bieganie.pl, zaprezentował swoje refleksje na temat systematyczności i metod nauki.

Niespodzianką wieczoru był krótki pokaz ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających – przed i po biegu – który zaprezentowała znana już czytelnikom bloga Meg – Gosia Kretowicz, trener fitnessu i Event Manager w firmie Fabryka Chwil, także autorka bloga: www.fitoclock.blogspot.com.

Fani sportu mogli zdobyć autograf oraz zdjęcie z gośćmi specjalnymi.

Na deser przygotowaliśmy degustację win i włoskich przekąsek, przy której można było porozmawiać na temat nauki języka obcego i sportu. Każdy z uczestników spotkania otrzymał drobne upominki związane z naszym blogiem, orzeźwiający włoski napój „Chinotto” w prezencie od Heritage Shop&Wineoraz specjalny bon podarunkowy od sklepu sportowego Ergo, dzięki któremu uczestnicy będą mogli rozpocząć lub kontynuować swoją naukę również w sporcie.

Dziękujemy naszym gościom i życzymy, aby ich zapał, motywacja i pozytywne podejście do podejmowanych zadań udzieliły się wszystkim czytelnikom bloga „Jednym słowem”.

Hanna Szulczewska & Salvatore De BelloRobert Korzeniowski

Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Wróć do spisu treści